Przetestowane materiały : Jak to działa : Epilog Laser :: oficjalny dystrybutor ploterów laserowych Epilog

Jak to działaPrzetestowane materiały

Materiały kompatybilne z Laserem CO2

Poniżej przedstawiamy listę materiałów z którymi można pracować przy użyciu systemów laserowych Epilog Laser. Do każdego z materiałów zamieściliśmy krótki opis z przykładowym zastosowaniem, oraz informację gdzie można poszczególne materiały zakupić.

 

Drewno (Grawerowanie / Wycinanie)

Drewno takie jak dąb, brzoza, klon czy lipa są niezwykle łatwe w cięciu w urządzeniach firmy Epilog Laser. Ramki do zdjęć, elementy ozdobne do mebli, czy gadżety reklamowe to tylko niewielka lista produktów które można ekonomicznie wykonać za pomocą systemów laserowych CO2:

Przy użyciu Epilog Zing, Mini, Helix, Fusion można również grawerować w 3D:

 

Materiał ten można nabyć tutaj

 

Akryl (Grawerowanie / Wycinanie)

Akryl jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych przez operatorów ploterów laserowych. Systemy laserowe firme Epilog tną akryl z jakością polerowanej ogniem krawędzi.

Tworzenie profesjonalnie wyglądających znaków oraz trofeów jest proste do osiągnięcia gdzięki niezwykłej technologii cięcia i grawerowania jaką oferują produkty firmy Epilog.

 

Materiał ten można nabyć tutaj

 

Tkanina (Grawerowanie / Wycinanie)

Materiał znany i wszechobecny. Szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach sprawia że tkanina jest doskonałym materiałem do prac. Cięcie i grawerowanie tkaniny wykorzystując rozwiązania Epilog Laser jest niezwykle łatwe – dzięki czemu można w prosty i przyjemny sposób wyjść do klienta z niezwykłym produktem końcowym.

 

Szkło (Grawerowanie)

W systemach laserowych Epilog Zing/Mini/Helix/Fusion można w precyzyjny i wygodny sposób nanosić różnego rodzaju elementy graficzne na szkło. Dodatkowo przy pomocy przystawki rotacyjnej istnieje możliwość grawerowania np. kieliszków, butelek na wino oraz wiele innych szklanych wyrobów idealnych na prezent lub jako gadżet reklamowy.

 

 

Ceramika (Grawerowanie)

Przy wykorzystaniu przysadki rotacyjnej można nanosić precyzyjną grafikę np. na kubki ceramiczne które są niezawodnym gadżetem wykorzystywanym w skutecznej promocji firmy

 

Materiał ten można nabyć tutaj

 

Skóra (Grawerowanie / Wycinanie)

Materiał ten jest kojarzony z produktami najwyższej jakości. Dzięki systemom laserowym Epilog Zing/Mini/Helix/Fusion można w prosty i niezwykle dokładny sposób grawerować bądź ciąć skórę. Znakowarki można wykorzystywać np. do nanoszenia grafiki/loga na wyroby skórzane (portfele, kalendarze, torebki)

 

Marmur (Grawerowanie)

Obróbka laserowa tego niezwykle trwałego materiału jest doskonałym przykładem rozwiązań jakie zastosowano w produktach firmy Epilog Laser. Na powierzchnię marmuru można nanośić bardzo precyzyjne obrazy zachowując najdrobniejsze szczegóły.

 

Papier oraz karton (Grawerowanie / Wycinanie)

Materiał doskonale nadający się do zaproszeń. Można szybko i precyzyjnie wyciąć każdy na powierzchni papieru każdy wzór. 

Przy obróbce papieru jedynym ograniczeniem jest pomysł.

 

Aluminium anodowane (Grawerowanie)

Niezwykle trwały i prosty w obróbce materiał który doskonale współpracuje z laserami naszej firmy. Powłoka anodowana zapewnia doskonałe efekty w procesie znakowania laserowego.

 

Laminaty grawerskie (Grawerowanie / Wycinanie)

Płyty wykonane na bazie akrylu. Cechują się szeroką gammą kolorów/stylów/struktury powierzchni. Laminaty grawerskie są podstawowym materiałem wykorzystywanym przez profesjonalistów. Znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak reklama, medycyna, mechanika, elektronika i wiele innych.

 

 Materiał można nabyć tutaj 

 

Guma (Grawerowanie / Wycinanie)

Doskonały materiał do zastosowań w marketingu, prosty w grawerowaniu i niezwykle trwały.

Niezawodny przy wyrobie pieczątek. Systemy laserowe Epilog pozwalają bardzo prosto i szybko wyprodukować pieczątki, zawierające nawet bardzo skomplikowaną grafikę, w tym zdjęcia. Projekt przygotowany w programie graficznym, nie różni się od innych prac. Wszystkie dodatkowe ustawienia definiowane są z poziomu sterownika Dashboard™

 

Delrin (Grawerowanie / Wycinanie)

Jest to materiał stosowany głównie do produkcji wyrobów o wysokim wymogu wytrzymałościowym (rolki, koła zębate, kostki gitarowe itp.). Przy użyciu systemów laserowych firmy Epilog z niezwykłą lekkością wygrawerujesz na powierzchni tego wytrzymałego materiału nawet najdrobniejszy szczegół.

 

Również cięcie tego materiału nie sprawi żadnego problemu. Bez efektu nadtopionych krawędzi, czy osmoleń – produkt będzie gotowy do użycia już w momencie wyjęcia go z urządzenia.

 

Melamina (Grawerowanie / Wycinanie)

Materiał ten jest wykorzystywany do wytwarzania laminatów dekoracyjnych oraz płyt drewnopochodnych. Grawerowanie na tym materiale pozwala uzyskać estetyczny efekt.

 

Fornirem (Grawerowanie / Wycinanie)

Cienkie płaty drewna. Materiał jest idealny do tworzenia ozdób i wykończeń.

 

Włókno szklane (Wycinanie)

Materiał cechujący się wysoką odpornością na temperaturę. Stosowany do wytwarzania różnego rodzaju rur, filtrów, czy nawet zbiorników na paliwo.

 

Płytki (Wycinanie)

Płytki podłogowe, ścienne – płytki ozdobne. Dzięki systemom laserowym firmy Epilog można bez problemu nanieść grawer z dokładnością zdjęcia. Materiał doskonały do wykończenia mieszkania dla bardziej wymagających klientów

Masz pytania

Jesteśmy oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem amerykańskich systemów laserowych EPILOG.

ul. Pomorska 49
05-501 Piaseczno

emailbiuro@lasermedia.pl

tel.: +48 22 735 07 40-41
fax: +48 22 757 04 33

więcej

Znajdź laser
dla siebie

EPILOG to szeroki wachlarz laserów tnąco grawerujących. Znajdź model dla siebie.

 • Epilog Zing 16

  Pole robocze: 406 x 305 mm
  Moc: 30 oraz 40W. Chłodzony powietrzem, metalowa tuba laserowa Epilog.

 • Epilog Zing 24

  Pole robocze: 610 x 305 mm
  Moc: 30, 40, 50 oraz 60W. Chłodzona powietrzem, metalowa tuba laserowa Epilog.

 • Epilog Mini 18

  Pole robocze: 406 x 305 mm
  Moc: 30 oraz 40W. Chłodzona powietrzem, metalowa tuba laserowa Epilog.

 • Epilog Mini 24

  Pole robocze: 406 x 305 mm
  Moc: 30, 40, 50, oraz 60W. Chłodzona powietrzem, metalowa tuba laserowa Epilog.

 • Epilog Helix

  Pole robocze: 4610 x 457 mm Moc: 30, 40, 50, 60 oraz 75W. Ch³odzona powietrzem, metalowa tuba laserowa Epilog.

 • Fusion M2 32

  Pole robocze: 812 x 508 mm
  Moc: 30, 40, 50, 60 oraz 75W.
  Chłodzona powietrzem, metalowa tuba laserowa Epilog.

 • Fusion M2 40

  Pole robocze: 1016 x 711 mm
  Moc: 30, 40, 50, 60, 75 oraz 120W.
  Chłodzona powietrzem, metalowa tuba laserowa.

 • FiberMark 24

  Pole robocze: 610 x 305 mm
  Moc: 10, 20, 30, lub 50W.
  Impulsowy laser światłowodowy.

 • G2

  Pole robocze: 609 x 609 mm
  Moc: 20, 30 oraz 50W.
  Impulsowy laser światłowodowy

O firmie

Istniejąca od 2007 roku firma Laser Media jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski systemów laserowych EPILOG LASER. W swojej ofercie posiadamy również urządzenia przemysłowe oraz znakowarki laserowe.

więcej

Dlaczego epilog

Jednym z powodów, że systemy laserowe Epilog są najlepsze w branży jest to, że Epilog rozwija technologię laserowego cięcia dłużej niż ktokolwiek inny. Od samego początku, Epilog był w czołówce technologii laserowej.

więcej

Kontakt

ul. Gołkowska 4
05-500 Piaseczno

email biuro@lasermedia.pl

tel.: +48 22 735 07 40-41
fax: +48 22 757 04 33

więcej

nasz adres: ul. Gołkowska 4, 05-500 Piaseczno

copyright © 2018 www.lasermedia.pl

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl