Znakowanie metali laserem CO2
Za pomocą laserów CO2 można bezpośrednio znakować różne powlekane metale, takie jak anodowane aluminium lub malowana proszkowo stal nierdzewna. Surowe metale odbijają jednak wiązkę o długości generowanej przez laser CO2, dlatego ich bezpośrednie znakowanie wymaga wiązki lasera światłowodowego. Na szczęście właściciele laserów CO2 mają do dyspozycji jeszcze jedną doskonałą opcję. Surowe metale galwanizowane niklem lub tytanem można przed grawerowaniem laserem CO2 poddać obróbce wstępnej za pomocą związku chemicznego do znakowania metali.
Proces obróbki wstępnej jest bardzo prosty, mimo że w rzeczywistości nie usuwa żadnego materiału z metalu. Po jego zastosowaniu na surowych metalach można wykonać trwałe i pewne znakowanie. Wystarczy zastosować roztwór znakujący — na przykład jeden z takich popularnych produktów, jak CerMark, Enduramark lub LaserBond, odczekać aż wyschnie, a następnie przeprowadzić normalną procedurę grawerowania. Ciepło generowane przez wiązkę lasera wiąże roztwór z metalem, tworząc za pomocą lasera CO2 oznaczenie czarne, srebrne lub błyszczące.

Co chcesz stworzyć?
Dzięki sprayom do znakowania metali — na przykład CerMark, Enduramark lub LaserBond — właściciele laserów mogą wykonywać projekty w bardzo interesujących (i opłacalnych) dziedzinach, takich jak znakowanie biżuterii i zawieszek, personalizowanie wyrobów ze stali nierdzewnej, a nawet nadawanie numerów seryjnych częściom i komponentom.
Wyobraź sobie możliwości
Możliwość znakowania metali laserem CO2 otwiera szerokie pole manewru do realizacji nowych projektów. Możliwości są nieograniczone — od znakowanych butelek, przez spersonalizowane telefony po tabliczki identyfikacyjne, kody kreskowe i produkty z metalu. Dodanie urządzenia Epilog Laser do zestawu narzędzi oznacza nowe możliwości pracy nad ekscytującymi i lukratywnymi przedsięwzięciami.
Wysokiej jakości znakowanie laserem CO2
Nie musisz mieć lasera światłowodowego, aby uzyskać znakomitą jakość znakowania metali. Dzięki wstępnej obróbce metalu specjalnym środkiem do znakowania możesz z łatwością znakować surowe metale laserem CO2.
Znakowanie nieniszczące
Ponieważ znaki tworzone są na powierzchni, metal nie jest wytrawiany. Tym samym nie naruszamy struktury ani integralności materiału.
Zastosowania przemysłowe i kreatywne
Nieważne czy wykonujesz kody kreskowe na niekończącej się serii części, czy okolicznościowe oznakowanie na piersiówce — gdy dysponujesz laserem i sprayem do znakowania metali, wszystko pójdzie gładko.
Zobacz nowe możliwości
W naszej aktualizowanej co miesiąc bibliotece Sample Club znajdziesz kilka projektów znakowania metali laserem CO2. Sprawdź je, klikając poniższe łącza, i pobierz bezpłatne pliki projektów, które możesz stworzyć własnym laserem! Koniecznie przejrzyj cały katalog Sample Club. Znajdziesz tam ponad 150 inspirujących projektów, które rozpalą Twoją wyobraźnię.
Prosta obsługa
To proste jak 1-2-3. Ponieważ nasze urządzenia laserowe działają podobnie do zwykłych drukarek, ich obsługa nie sprawi nikomu problemu.

Projekt
Utwórz nową stronę w swoim oprogramowaniu graficznym. Zaimportuj projekt lub utwórz własny wzór.

Konfiguracja
Prześlij projekt do urządzenia laserowego. Wybierz parametry lasera w sterowniku drukarki lub wybierz konfigurację materiału z obszernej bazy danych firmy Epilog.

Laser
Wystarczy wybrać odpowiedni plik, umieścić w urządzeniu materiał do grawerowania, zamknąć pokrywę i nacisnąć przycisk GO. Laser sam zajmie się resztą!
Zalecenia dotyczące urządzeń
Nieważne czy pracujesz nad pojedynczymi produktami, czy zajmujesz się produkcją seryjną na dużą skalę — urządzenie Epilog Laser spełni Twoje potrzeby. Poniższe urządzenia warto rozważyć w przypadku niezawodnego i efektywnego znakowania metali. Możesz również rzucić okiem na całą naszą linię produktów.
Co jeszcze można stworzyć za pomocą lasera?
Urządzenia laserowe otwierają świat nowych możliwości, umożliwiając pracę z wieloma materiałami przy bardzo zróżnicowanych projektach. Zobacz niektóre interesujące zastosowania lasera.