Nadaj indywidualny wygląd odzieży i tekstyliom za pomocą urządzenia laserowego

Nadawanie indywidualnego wyglądu takim tkaninom, jak polar, dżins i skóra, jest wyjątkowo popularne, zarówno w zakresie cięcia, jak i nanoszenia wzorów bezpośrednio na tkaninę. Ze względu na swoją niesamowitą precyzję lasery mogą wycinać nawet najbardziej skomplikowane wzory w różnorodnych materiałach. Mimo że wiele tkanin wygląda na bardzo delikatne, można je jednak bezpośrednio grawerować bez pogarszania wytrzymałości materiału.

Można grawerować skórzane zakładki do książek z osobistą dedykacją, wycinać aplikacje o dowolnym kształcie oraz bez problemów znakować odzież firmową. Bez względu na to, co chcesz zrobić, Epilog Laser pomoże Ci zrealizować każdy projekt na tkaninach lub tekstyliach.

Trofea akrylowe wycinane laserem

Co chcesz stworzyć?

Tkanina jest doskonałym materiałem do grawerowania i cięcia laserowego, a możliwości zastosowania lasera ciągle się rozszerzają. Nieważne czy chcesz nadać skórzanym portfelom indywidualnego charakteru, wyciąć materiał termotransferowy do nałożenia wyjątkowych wzorów na T-shirty, czy wytrawić polarowe stroje na spotkanie firmowe — systemy Epilog nadają się idealne do niezliczonych zastosowań związanych z modą, tkaninami i odzieżą.

Moc wszechstronności

Ponieważ tak wiele tkanin i tekstyliów doskonale nadaje się do obróbki laserem, włączenie tego medium do swojej oferty może pomóc w otwarciu nowych źródeł przychodów. Urządzenie laserowe umożliwia wycinanie skórzanych podkładek i nadawanie im indywidualnego charakteru, wytrawianie płóciennych toreb na zakupy oraz dekorowanie koców polarowych, bluz i czapek. Można nie tylko bezpośrednio grawerować różne tkaniny, ale także je wycinać! Za poocą systemu Epilog Laser można szybko i bez problemu wycinać dowolne aplikacje z diagonalu, skórzane nalepki na czapki, wzory z tremotransferowych materiałów bez polichlorku winylu oraz z wielu innych materiałów.

Efektowne grafiki

Wiele tkanin po grawerowaniu laserem charakteryzuje się znakomitym kontrastem kolorów. Polar i mikrofibra zwykle dają ciemniejszy wygląd, natomiast dżins i mocne tkaniny bawełniane uzyskują efekt podobny do zastosowania wybielacza. Zalecamy eksperymentowanie z różnymi tkaninami i ustawieniami, aby znaleźć rozwiązanie najlepiej spełniające indywidualne wymogi.

Połącz grawerowanie z wycinaniem

Wiele tkanin nadaje się zarówno do cięcia, jak i grawerowania. Na skórze można na przykład uzyskać doskonałe efekty grawerowania, a następnie przycinać uzyskane wzory w celu umieszczenia na czapkach, plecakach, torebkach itp. Materiał tremotransferowy również nadaje się znakomicie zarówno do grawerowania, jak i wycinania. Grawerowanie materiału tremotransferowego eliminuje konieczność jego dalszej obróbki i umożliwia tworzenie niesamowitych projektów.

Zobacz nowe możliwości

Od skóry do diagonalu i od bawełny do polaru. W tych parach mieści się bardzo wiele różnego rodzaju tkanin i tekstyliów, które coraz częściej są poddawane obróbce laserem. Koniecznie sprawdź naszą bibliotekę Sample Club, w której prezentujemy szereg popularnych podłoży (w tym tkanin). Można tam znaleźć bezpłatne pliki projektów i instrukcje krok po kroku dotyczące pracy z tkaninami!

Praca z materiałami termotransferowymi

Lasera można używać nie tylko do bezpośredniego grawerowania tkanin, lecz także do grawerowania tkanin termotransferowych. Jest to szybsza, czystsza i tańsza alternatywa dla sitodruku. Zobacz poniższy film i sprawdź naszą stronę z biblioteką Sample Club, aby dowiedzieć się, jak to robimy.

Łatwa obsługa

To proste jak 1-2-3. Ponieważ nasze urządzenia laserowe działają podobnie do zwykłych drukarek, ich obsługa nie sprawi nikomu problemu.

ikona urządzenia laserowego

Projekt

Utwórz nową stronę w swoim oprogramowaniu graficznym. Zaimportuj projekt lub utwórz własny wzór.

ikona urządzenia laserowego

Konfiguracja

Prześlij projekt do urządzenia laserowego. Wybierz parametry lasera w sterowniku drukarki lub wybierz konfigurację materiału z obszernej bazy danych firmy Epilog.

ikona urządzenia laserowego

Laser

Wystarczy wybrać odpowiedni plik, umieścić w urządzeniu materiał do grawerowania, zamknąć pokrywę i nacisnąć przycisk GO. Laser sam zajmie się resztą!

Zalecenia dotyczące urządzeń

Chcesz robić duże wykroje z tkanin? A może tylko pojedyncze małe sztuki? Obojętnie do czego potrzebujesz lasera, mamy dla Ciebie odpowiednie urządzenia. Poniższe urządzenia warto uwzględnić w przypadku grawerowania tkanin. Możesz też rzucić okiem na całą naszą linię produktów.

Co jeszcze można stworzyć za pomocą lasera?

Lasery to wszechstronne urządzenia, które pracują z wieloma materiałami i które można wykorzystać do nadania niepowtarzalnego charakteru niemal każdemu projektowi. Zobacz inne popularne zastosowania lasera.

oprogramowanie pomocy technicznej