Laser światłowodowy firmy Epilog to doskonały wybór do wykonywania kodów kreskowych, numerów seryjnych i logotypów na wyrobach z tworzyw sztucznych. Nasze systemy do znakowania są oferowane w różnych rozmiarach, co umożliwia laserową obróbkę większych elementów lub, po zastosowaniu zacisku, setek mniejszych części jednocześnie.
Dzięki zastosowaniu technologii światłowodowego lasera iterbowego (1062 nm), laser błyskawicznie tworzy trwałe znaki na elemencie z tworzywa sztucznego, wchodząc w reakcję chemiczną ze składnikami plastiku. Na tworzywie powstają w ten sposób kolorowe znaki — niezależnie od tego, czy plastik jest w kolorze czarnym, białym, pomarańczowym czy jakimkolwiek innym.
Klienci szukają opcji znakowania tworzyw sztucznych wysokiej jakości.
Dzięki rozdzielczości do 1200 dpi znakowanie tworzyw sztucznych spełni najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe.
Nie trzeba zmieniać dotychczasowego oprogramowania.
Nasze systemy laserów światłowodowych można obsługiwać z niemal dowolnego oprogramowania pracującego w systemie Windows, na przykład AutoCAD, Bartender, Adobe i CorelDRAW. Laser podłącza się do komputera za pomocą złącza Ethernet lub USB.
Grawerowanie tworzyw sztucznych
Oprócz urządzeń do znakowania tworzyw sztucznych oferujemy również lasery CO2, które są wykorzystywane jako plotery grawerujące oraz tnące tworzywa o grubości do 12,7 mm (1/2 cala).
Warto rozważyć znakowanie produktów we własnej firmie, zamiast kosztownego outsourcingu.
Zmniejsz wydatki, przenosząc kosztowne znakowanie tworzyw sztucznych do swojej firmy. Dodanie lasera światłowodowego do wyposażenia firmy to nie tylko sposób na obniżenie kosztów, lecz także na zyskanie nowych możliwości zastosowania lasera i zwiększenia wartości sprzedawanych produktów.
Grawerowanie niezwykle małych czcionek.
Za pomocą naszych laserów światłowodowych można znakować czcionki o wielkości nawet 2,5 pt. Do ich odczytania pewnie będzie potrzebny mikroskop, ale mamy techniczne możliwości, żeby to wygrawerować!
Szybkie przeszkolenie pracowników do obsługi lasera.
W przypadku lasera światłowodowego Epilog nie trzeba uczyć się obsługi nowego oprogramowania. Oprogramowanie używane do tworzenia kodów kreskowych prawdopodobnie sprawdzi się także na laserze. Nie ma więc potrzeby wysyłania pracowników na kosztowne szkolenia w zakresie specjalistycznego oprogramowania.
Elementy do naniesienia kodów kreskowych są duże — ich wymiary sięgają 1219 × 914 × 317 mm (48 × 36 × 12,5 cala).
Dzięki skierowaniu wiązki laserowej przez system luster stworzyliśmy w naszych systemach laserów światłowodowych bardzo duże pole robocze do grawerowania. Wymiary 1219 × 914 mm (48 × 36 cali) mówią same za siebie. Flying Optic to najnowocześniejsza konstrukcja mechaniczna sterowania urządzeniem wzdłuż osi X i Y. To także ukoronowanie wielu lat doświadczeń firmy Epilog w produkcji i projektowaniu systemów laserowych CO2 do znakowania i wycinania elementów.
Elementy można umieścić w zacisku i grawerować jednocześnie wiele z nich.
Przygotuj zacisk do mocowania obrabianych elementów lub etykiet i graweruj setki elementów jednocześnie. Nasze systemy są wyposażone w drzwi dostępowe z mocnymi hydraulicznymi rozpórkami, które pozwalają łatwo umieszczać obrabiane elementy przez górną pokrywę lub od przodu systemu laserowego. Zarówno pokrywa, jak i drzwi dostępowe, wyposażone są w blokadę bezpieczeństwa i umożliwiają szybie umieszczanie elementów w urządzeniu oraz ich wygodne wyjmowanie.
Zamiast zlecać pracownikowi grawerowanie po jednej sztuce, lepiej tak skonfigurować urządzenie, aby bez nadzoru samo wykonało obróbkę laserową wszystkich elementów.
Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?
Wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy, a my wyślemy Ci broszurę z wygrawerowanymi i wyciętymi laserem próbkami: „Poradnik dla początkujących przedsiębiorców“ i wiele więcej.
Lokalny dystrybutor dostarczy Ci broszury i próbki oraz dużo więcej innych informacji.