Systemy laserowe odgrywają istotną rolę w coraz większej liczbie branż

As laser engraving and cutting systems become more accessible and affordable, more and more industries are finding unique ways to utilize this exciting technology.

Ponieważ systemy Epilog są niesamowicie wszechstronne, właściciele firm, projektanci i producenci mogą je wykorzystywać do różnych celów — od tworzenia oznakowania wewnętrznego po budowanie świadomości marki i wiele więcej. Przedstawiamy kilka popularnych branż, w których stosowanie lasera do grawerowania i cięcia szybko zyskuje popularność. Znakowanie produktów własną grafiką, nadawanie im indywidualnego charakteru i tworzenie unikatowych dzieł to tylko niektóre z zastosowań.

Śluby

Jedną z niesamowitych zalet systemów laserowych Epilog jest ich zdolność do pracy z różnorodnymi materiałami — od delikatnego kartonu lub pergaminu po twardsze materiały, takie jak drewno i akryl. Stosując lasery Epilog, można bez problemu stworzyć wycinane laserowo misterne wykonane zaproszenia na ślub (lub kartki okolicznościowe, karty z oznakowaniem miejsc uczestników), grawerowane i wycinane serca z drewna lub Shadow Box ze ślubną księgą gości!

Zastosowań jest oczywiście dużo więcej. Ponieważ każde wesele jest wydarzeniem wyjątkowym dla szczęśliwej pary, dlatego istnieje duży popyt na takie wyjątkowe prezenty, jak szampan z wizerunkiem pary młodej, specjalne grafiki na torty i ciasta, okolicznościowe prezenty i dużo więcej!

Beverages

Dzięki zastosowaniu przystawki rotacyjnej firmy Epilog znakowanie elementów cylindrycznych, takich jak kufle, bubki do kawy czy malowane proszkowo szklanki, nie sprawia żadnego problemu! W zależności od rozmiaru grafiki można przygotować zacisk do mocowania obrabianych elementów i grawerować wiele przedmiotów jednocześnie! Laser radzi sobie doskonale ze szkłem i innymi materiałami, z których wykonuje się szklanki i kieliszki, dlatego ich grawerowanie jest niezwykle popularne.

Nie ma znaczenia, czy są to kufle do piwa, kieliszki do wódki czy butelki z winem — w branży napojów zawsze będzie wiele produktów, które można obrabiać laserem. Dzięki temu, że laser może pracować na tak wielu materiałach, bary, restauracje, browary, gorzelnie i szynki na całym świecie z powodzeniem stosują lasery do promowania swoich firm i produktów!

Biżuteria i moda

Każdy ma inny styl, a moda jest jednym ze sposobów jego ekspresji. Lasery mogą nadać indywidualnego charakteru zarówno modzie, jak i biżuterii, dzięki temu odzież i akcesoria mogą być tak wyjątkowe, jak osoba, która je nosi. Sprzedaż wyjątkowej biżuterii, takiej jak zawieszki, amulety i inne elementy, nieustannie rośnie. Laserem można obrabiać metale powlekane oraz metale z zastosowaniem specjalnego środka do znakowania.

Lasery nadają sie też znakomicie do wycinania kolczyków, zawieszek i amuletów! Coraz większym popytem cieszy się również cięcie i grawerowanie bezpośrednio na tkaninie. Zakres stosowania laserów jest niezwykle szeroki — od dżinsów i obuwia po wycinanie materiałów termotransferowych na koszulki. Śmiało można stwierdzić, że lasery szybko stają się najbardziej popularnym narzędziem w branży odzieżowej i jubilerskiej.

Jaka jest twoja branża

Interested in learning how an Epilog Laser system can benefit your business? Fill out the form to learn more!

Odbierz bezpłatną broszurę i próbki

Wypełnij poniższy formularz, a wyślemy Ci broszurę z naszą linią produktów oraz grawerowane i cięte próbki wykonane za pomocą naszych systemów laserowych. Nic nie przebije możliwości zobaczenia na własne oczy gotowego produktu.

*
*
*
*
oprogramowanie pomocy technicznej