Ostrzeżenie przed rakiem piersi: tworzenie niestandardowych grawerowanych laserowo grafik ściennych za pomocą lasera Epilog | Panele JDS ze sztucznej skóry

Jak stworzyć niestandardową grawerowaną laserowo grafikę ścienną za pomocą lasera Epilog, używając paneli JDS ze sztucznej skóry i oprogramowania Inkscape.

Ustawienia grawerowania (panel ze sztucznej skóry JSD)
Urządzenie: laser CO2Fusion Pro 32 o mocy 80 W
DPI500 Szybkość100% Moc30% Wzór ditheringuStucki Kierunek grawerowaniaTylna strona do góry
(Należy sprawdzić zalecane ustawienia materiałów w instrukcji maszyny).

Urządzenia laserowe to popularne narzędzia do tworzenia oszałamiających produktów dekoracyjnych do domu i elementów wyrazu. Aby uhonorować Miesiąc świadomości raka piersi, użyliśmy lasera Fusion Pro 32 i systemu pozycjonowania za pomocą kamery IRIS™, aby stworzyć tę rzucającą się w oczy i inspirującą grafikę ścienną. Wykorzystując różową sztuczną skórę firmy JDS Industries, laser tworzy wyraźny kontrast między powierzchnią skóry a czarnym tłem, które jest widoczne pod spodem.

Grawerowanie niestandardowych grafik na tkaninach i tekstyliach jest bardzo popularnym zastosowaniem systemów laserowych. W zależności od rodzaju materiału za pomocą grawerowania bezpośrednio na tkaninie można uzyskać ciekawe rezultaty. W przypadku niektórych tekstyliów, takich jak bawełna i dżins, uzyskujemy efekt podobny do zastosowania wybielacza, ponieważ laser usuwa tylko niewielką warstwę wierzchnią. Grawerowanie na innych materiałach, takich jak niebarwione płótno lub skóra, daje wyraźny, ciemniejszy ślad. Niezależnie od tego, co chcesz wygrawerować, systemy Epilog ułatwiają personalizację różnorodnych tkanin w celu stworzenia oszałamiającej grafiki ściennej i innych elementów wyrazu — wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Kilka rzeczy, o których warto pamiętać podczas grawerowania tkanin:

  • Jeśli to możliwe, przetestuj swoje ustawienia.
  • Zacznij od ustawienia dużej prędkości i niskiej mocy, aby szybko wypalić górną warstwę tkaniny. Ustawienie wyższej mocy może spowodować całkowite przepalenie tkaniny.
  • Graweruj przy niższej rozdzielczości — zmniejszenie DPI grawerowania oznacza, że laser wypala mniej punktów na cal, co zapobiega całkowitemu przepaleniu tkaniny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniu laserowym Pro firmy Epilog Laser? Wypełnij formularz na tej stronie, aby otrzymać broszurę z całą naszą linią produktów oraz z wygrawerowanymi próbkami i wyciętymi elementami. Możesz także zadzwonić pod poniższy numer, aby uzyskać więcej informacji.


Telefon: +48 22 735 07 40

Odbierz bezpłatną broszurę i próbki

Lokalny dystrybutor dostarczy Ci broszury i próbki oraz dużo więcej innych informacji.

*
*
*
*
oprogramowanie pomocy technicznej