Poradniki laserowego grawerowania zdjęć za pomocą programu EngraveLab PhotoLaser Plus

Dowiedz się, jak szybko przygotować zdjęcia do grawerowania za pomocą oprogramowania PhotoLaser Plus.

Z PhotoLaser Plus możesz grawerować najbardziej szczegółowe fotograficzne wspomnienia swoich klientów — nawet te, które mogą być trudne do odtworzenia za pomocą lasera, takie jak krajobrazy i niedoświetlone lub prześwietlone obrazy. PhotoLaser Plus usuwa niejasności z projektów grawerowania zdjęć. Po przetworzeniu zdjęcia wystarczy wydrukować je laserem, korzystając z naszych sugerowanych ustawień materiałowych.

Spójrzmy, jak działa ten proces.

Przygotowanie zdjęcia

 1. Rozpocznij od zaimportowania zdjęcia do programu PhotoLaser Plus. Wybierz opcję Import (Importuj).

 2. Następnie wybierz zdjęcie.

 3. Teraz kliknij obszar roboczy, aby umieścić zdjęcie.

 4. Następnie zmień rozmiar obrazu, aby pasował do grawerowanego elementu. W tym przykładzie nasz element do grawerowania ma wymiary 6 cali na 4 cale.

 5. Po zmianie rozmiaru zdjęcia w celu dopasowania go do obrabianego elementu zmień rozdzielczość DPI do tej samej rozdzielczości, z której korzystasz w laserze. W tym przykładzie wygrawerujemy to zdjęcie w rozdzielczości 600 DPI. Wybierz opcję Image Size (Rozmiar obrazu) z menu Image (Obraz) u góry ekranu.

 6. Wpisz 600 zarówno dla rozdzielczości poziomej, jak i pionowej, i kliknij przycisk Apply (Zastosuj).

 7. Teraz pozostaje tylko nałożyć wstępnie ustawione filtry materiałowe na zdjęcie i wysłać je do lasera.

Stosowanie filtrów

 1. Aby zastosować filtry do materiału, wybierz opcje Photo Laser (Fotolaser) > Interactive... (Interaktywnie...) z menu Transform (Przekształć) u góry ekranu.

 2. Po otwarciu panelu „Photo Laser” po lewej stronie widoczne jest zdjęcie oryginalne, a po prawej — próbka po obróbce końcowej w niskiej rozdzielczości.

 3. W prawym dolnym rogu panelu upewnij się, że zaznaczono opcję Exclude White (Wyklucz biel), a także Keep original (Zachowaj oryginał). Ułatwi to później przetworzenie oryginalnego zdjęcia na inny materiał.

 4. Następnie kliknij ikonę Open folder (Otwórz folder) i wybierz akryl, anodowane, grawerowane tworzywo sztuczne, szkło, skórę, marmur lub drewno.

 5. Zwróć uwagę na dwa ustawienia drewna w opcjach — Large (Duży) i Small (Mały). Opcji Small (Mały) należy używać w przypadku obrazów mniejszych niż 3 x 3 cale.

 6. W tym przykładzie wybierz opcję Large (Duży), a następnie kliknij przycisk Open (Otwórz).

 7. Gdy PhotoLaser zakończy stosowanie filtrów i aktualizację okna podglądu, kliknij przycisk „OK”, aby zakończyć proces.

Drukuj laserem

 1. Teraz po prostu wydrukuj zdjęcie z oprogramowania PhotoLaser Plus lub wyeksportuj zdjęcie za pomocą funkcji „Export Image” (Eksportuj obraz) i przenieś zdjęcie do swojego ulubionego programu do edycji grafiki w celu wprowadzenia ostatnich poprawek.

 2. W tym przykładzie wydrukujemy zdjęcie z programu PhotoLaser Plus, a następnie pokażemy jedną z nowych wspaniałych funkcji systemu Fusion Pro, czyli układ pozycjonowania za pomocą kamery IRIS™.

 3. Wybierz opcję Print (Drukuj) z menu File (Plik). Następnie wybierz „Epilog Engraver” w oknie opcji drukarki i kliknij przycisk „OK”.

 4. Za pomocą nowego Fusion Pro i sterownika Dashboard po prostu przeciągnij i upuść grafikę na element, który został umieszczony w systemie. Zmodyfikuj ustawienia materiału i naciśnij przycisk drukowania, aby wysłać zadanie do lasera.

 5. Na laserze wystarczy nacisnąć przycisk „Go”, aby rozpocząć grawerowanie.

 6. Odtwarzanie ulubionych zdjęć klientów z zachwycającymi szczegółami nigdy nie było łatwiejsze. PhotoLaser Plus skraca czas poświęcony na przygotowanie grafiki do lasera i ułatwia uzyskanie przewidywalnych, wysokiej jakości rezultatów. Dzięki systemowi Epilog Laser i programowi PhotoLaser Plus możesz reprodukować zdjęcia na drewnie, marmurze, metalach powlekanych, akrylu, szkle i innych.Zainteresowało Cię urządzenie Epilog Laser? Wypełnij formularz na tej stronie, aby otrzymać broszurę z całą naszą linią produktów oraz z wygrawerowanymi próbkami i wyciętymi elementami. Możesz także zadzwonić pod poniższy numer, aby uzyskać więcej informacji.


Telefon: +48 22 735 07 40

Odbierz bezpłatną broszurę i próbki

Lokalny dystrybutor dostarczy Ci broszury i próbki oraz dużo więcej innych informacji.

*
*
*
*
oprogramowanie pomocy technicznej