laser grawerujący CO2

Laserowe plotery grawerujące

Co potrafi laserowy ploter grawerujący?

Laserowe plotery grawerujące CO2 firmy Epilog, takie jak seria Fusion Edge i Fusion Pro, oferują bardzo szeroki zakres zastosowań i możliwości. Bardziej wszechstronne niż tradycyjne urządzenia grawerujące i frezujące, lasery CO2 mogą szybko i łatwo nadać indywidualnego charakteru przedmiotom i produktom z drewna, grawerować szklanki lub ceramiczne kubki, wytrawiać kamień i tworzywa sztuczne, znakować metalowe płytki i drukować na tkaninie. Sprawdzą się także w wielu innych zastosowaniach!

Dzięki łatwej w obsłudze konstrukcji, precyzji grawerowania, powtarzalności i dużej prędkości laserowe plotery grawerujące firmy Epilog zapewniają każdemu — od początkujących użytkowników do doświadczonych przedsiębiorców — możliwość realizacji pomysłów i tworzenia produktów w kilka minut. Zarówno lasery CO2, jak i lasery światłowodowe, zaprojektowano tak, aby ich obsługa była równie łatwa, jak w przypadku zwykłej drukarki biurowej. Urządzenia te umożliwiają tworzenie projektów w dowolnym oprogramowaniu do projektowania graficznego i „drukowanie ich” bezpośrednio na dowolnym produkcie.

Laserowe plotery grawerujące firmy Epilog

Urządzenia laserowe CO2, na przykład z serii Fusion Pro, Fusion Edge i Zing Laser, oferują różne szybkości i moce oraz można je skonfigurować tak, aby idealnie spełniały potrzeby użytkownika.

 • Źródło światła laserowego: laser CO2 o mocy 30–120 W
 • Pole robocze: wymiary od 406 × 305 mm (16 × 12 cali) do 1219 × 914 mm × 311 mm (48 × 36 cali)
 • Maksymalna grubość materiału: 102 mm (4 cale) aż do 336 mm (13,25 cala)

Jakie materiały nadają się do obróbki laserem grawerującym CO2?

 • Drewno
 • Akryl wytłaczany lub wylewany
 • Tkanina
 • Szkło
 • Kamień, marmur i granit
 • Skóra
 • Aluminium anodowane
 • Papier i tektura
 • Guma na pieczątki
 • I dużo więcej!

Jak działają urządzenia laserowe firmy Epilog Laser?

Urządzenia laserowe działają podobnie, jak drukarki biurowe, więc proces jest prosty. Cięcie i grawerowanie za pomocą urządzenia firmy Epilog jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać projekt, wydrukować go, skonfigurować szybkość i moc lasera odpowiednio do obrabianego materiału, a potem nacisnąć przycisk GO, aby rozpocząć obróbkę laserem!

konfiguracja urządzenia laserowego

Projekty i grafika

Stwórz własny projekt w dowolnym programie do projektowania grafiki wektorowej, takim jak Adobe Illustrator®, CorelDRAW® i Inkscape, a następnie skorzystaj z jednej z naszych gotowych grafik umieszczonych w bibliotece Sample Club lub zaimportuj obraz do wygrawerowania z dowolnej witryny internetowej ze zdjęciami i ilustracjami.

wybierz konfigurację materiału urządzenia laserowego

Konfiguracja lasera

Wyślij projekt do urządzenia laserowego tak, jak przy wydruku dowolnego pliku. Korzystając z zestawu oprogramowania Epilog Laser lub ze sterownika drukarki, określ parametry lasera (takie jak szybkość i moc) lub wybierz domyślne ustawienia dla danego materiału z obszernej bazy danych firmy Epilog Laser.

urządzenie laserowe wycinające wzór

Laser to wygraweruje

Wybierz odpowiedni plik na panelu sterowania lasera, umieść w urządzeniu materiał do grawerowania, zamknij pokrywę i naciśnij przycisk GO. Laserowy ploter grawerujący zrobi resztę!

Korzyści z posiadania laserowego plotera grawerującego Epilog Laser

wygrawerowany bardzo skomplikowany motyw aztecki

Grawerowanie laserowe i ustawienia indywidualne

Urządzenia laserowe Epilog mogą grawerować projekty w wysokiej rozdzielczości (1200 DPI) z maksymalną szybkością dzięki precyzji stosowanego w naszych urządzeniach rewolucyjnego układu sterowania ruchem. Laserem firmy Epilog możesz wygrawerować i wyciąć wszystko, co tylko chcesz!

wycinanie laserem skomplikowanego papierowego zaproszenia

Wycinanie projektów laserem

Laserowe plotery tnące mogą wycinać bardzo złożone i skomplikowane wzory w papierze, akrylu, drewnie, płycie MDF i w wielu innych materiałach. Możesz wycinać niestandardowe kartki z życzeniami, części do modeli i prototypów 3D, gumowe pieczątki, drewniane inkrustacje lub intarsje i wiele innych. Gdy dysponujesz urządzeniem laserowym, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

celownik laserowy Red Dot do szybkiego pozycjonowania materiału

Szybkie i łatwe pozycjonowanie materiału

Możesz z łatwością pozycjonować elementy lub przedmioty do wytrawiania za pomocą lasera. Użyj lewego górnego rogu jako punktu początkowego, w którym zostaną umieszczone części lub materiały, lub bez problemu przesuń głowicę lasera w wybrane miejsce, które będzie punktem początkowym do grawerowania lub wycinania.

wygrawerowany laserowo kufel szklany na stole

Nadaj indywidualnego charakteru dowolnemu produktowi

Weź dowolny produkt i dodaj do niego osobisty akcent, grawerując laserowo logotyp, zdjęcie lub dowolny niestandardowy wzór. Dzięki tak szerokiej gamie materiałów nadających się do obróbki laserem (m.in. drewno, szkło, skóra, akryl lub karton) możesz nadać indywidualnego charakteru niemal każdemu przedmiotowi, tworząc m.in. upominki reklamowe, tabliczki identyfikacyjne, trofea, a nawet biżuterię.

możliwości lasera z podwójną wiązką (CO2 i światłowód)

Opcja lasera z podwójną wiązką (połączenie lasera CO2 i światłowodowego)

Spraw, aby laser CO2 nadawał się grawerowania i znakowania wszystkich rodzajów surowych metali, dodając do niego wiązkę lasera światłowodowego. Urządzenia laserowe z podwójną wiązką, takie jak lasery z serii Fusion Pro, mogą obrabiać różnorodne produkty, zwiększając w ten sposób możliwości i poszerzając ofertę produktową firmy. Dzięki możliwości grawerowania i wycinania dowolnych materiałów klienci znajdą poszukiwane usługi i zapewnią sobie przewagę nad konkurencją.

system pozycjonowania za pomocą kamery iris w urządzeniu fusion pro

System pozycjonowania za pomocą kamery IRIS™

W celu szybkiego pozycjonowania projektów laserowych na materiałach i produktach laser Fusion Pro jest wyposażony w najwyższej klasy system pozycjonowania za pomocą kamery IRIS™. Dzięki zastosowaniu przez firmę Epilog innowacyjnego oprogramowania laserowego, układu optycznego kamery i przyjaznej użytkownikowi technologii możesz przeciągać i upuszczać projekt na ekranie, a laser wygraweruje lub wytnie go dokładnie w tym samym miejscu na materiale.

Odbierz wygrawerowane próbki i broszurę z całą naszą linią produktów

Lokalny dystrybutor dostarczy Ci broszury i próbki oraz dużo więcej innych informacji.

Zalecenia dotyczące urządzeń

Nieważne czy zajmujesz się produkcją seryjną na dużą skalę, prowadzisz mały biznes, czy jesteś hobbystą. Dysponujemy urządzeniami, które spełnią Twoje potrzeby. Od grawerowania laserowego tabliczek z nazwami przez oznakowanie wskazujące drogę po przygotowanie nagród — nasze urządzenia ze wszystkim sobie znakomicie poradzą. Poznaj całą naszą linię produktów.

Zalety laserowego plotera grawerującego Epilog Laser

MOŻESZ KORZYSTAĆ Z RÓŻNORODNYCH MATERIAŁÓW

Nieważne czy pracujesz z drewnem, marmurem, szkłem, skórą, tkaniną, papierem, metalem czy innym materiałem. Z systemem laserowym osiągniesz znakomite efekty!

ZAPROJEKTOWANY Z MYŚLĄ O ŁATWOŚCI OBSŁUGI

Laser trzeba połączyć z komputerem, tak samo jak drukarkę, przez port USB lub Ethernet. Skorzystaj z wybranego oprogramowania do projektowania grafiki wektorowej i od razu rozpocznij wycinanie!

BEZPIECZNY W OBSŁUDZE — laser klasy 2

Metalowa obudowa lasera jest opatrzona klasą bezpieczeństwa 2, która pozwala na bezpieczne użycie w każdym warsztacie, domu lub biurze.

POMAGAMY ROZWIJAĆ KREATYWNOŚĆ

Nie wiesz, co chcesz stworzyć? Firma Epilog zapewnia zasoby, które mogą Cię zainspirować. Możesz korzystać z naszej biblioteki Sample Club oraz materiałów prezentowanych w kanale Youtube oraz w serwisach Instagram i Facebook.

PRZYSTĘPNA CENA

Biurkowy system laserowy firmy Epilog to doskonały wybór na rozpoczęcie przygody z laserami. Urządzenie Zing 16 łączy w sobie najwyższej jakości elementy z doskonałą jakością grawerowania — wszystko w przystępnej cenie.

CHŁODZONE POWIETRZEM METALOWE TUBY LASEROWE ZAPEWNIAJĄ DŁUGĄ ŻYWOTNOŚĆ

Metalowe i ceramiczne tuby laserowe firmy Epilog łączą zalety dłuższej żywotności i niższych kosztów ładowania, a jednocześnie zapewniają wysoką jakość cięcia i grawerowania.


Dodatkowe aplikacje i projekty do grawerowania laserowego

wygrawerowana laserowo drewniana beczułka Spersonalizowane upominki drewniane
Wygrawerowana laserowo beczułka whisky
nagroda z akrylu dla zwycięzcy na targach science fair Nagrody i trofea z akrylu
Nagroda dla zwycięzcy w targach Science Fair
Grawerowanie urządzeń — laserowo wytrawiany iPad Apple Grawerowanie urządzeń i sprzętu elektronicznego
Wygrawerowany iPad Apple
Wygrawerowane laserowo szklane naczynia i nagrody Szklane naczynia do domu i do restauracji
Logo restauracji wygrawerowane na kuflach do piwa
Wygrawerowane laserowo zdjęcie z wesela Grawerowane laserowo wydruki fotograficzne
Wygrawerowane na drewnie zdjęcie ślubne
Urządzenie laserowe do grawerowania i wytrawiania metalu Numery seryjne wygrawerowane na metalu (laser światłowodowy)
Znakowanie laserem kodów kreskowych, znaków graficznych i tekstu

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 735 07 40 lub wypełnij powyższy formularz, aby dowiedzieć się więcej!

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatne wygrawerowane próbki i broszurę z całą naszą linią produktów. Zamów informacje o produkcie

oprogramowanie pomocy technicznej