wytrawianie, polerowanie, wyżarzanie metalu, laserowe grawerowanie na stali nierdzewnej

Urządzenia laserowe do grawerowania metalu

System Epilog Laser umożliwia grawerowanie kodów kreskowych, numerów seryjnych, tekstu i logotypów. Nasze lasery światłowodowe grawerują lub znakują dowolny metal, w tym stal nierdzewną, aluminium, stal narzędziową, mosiądz, tytan i wiele innych materiałów. Różnego rodzaju znaczniki tworzone są w mgnieniu oka! Laser światłowodowy to idealne rozwiązanie do znakowania metalu i tworzyw sztucznych, dzięki łatwemu procesowi konfiguracji lasera firmy Epilog i możliwościom precyzyjnego znakowania — nieważne czy grawerujesz pojedyncze egzemplarze, czy całe serie różnych elementów.

Laser światłowodowy Fusion Pro firmy Epilog

Urządzenie laserowe Fusion Pro firmy Epilog Laser to duży laser światłowodowy, idealny do grawerowania kodów kreskowych, tekstów i logotypów na metalach i wyrobach z tworzyw sztucznych. Fusion Pro jest dostępny z polem roboczym w dwóch wymiarach: 812 x 508 mm (32 cale x 20 cali) i 1219 x914 mm (48 x 36 cali) i oferuje największe prędkości grawerowania oraz naszą wzorową jakość.Metale odpowiednie do obróbki laserem światłowodowym:

  • Stal nierdzewna
  • Aluminium
  • Tytan
  • Mosiądz
  • Miedź
  • Srebro
  • Złoto
  • Metale hartowane
  • Żelazo
  • I dużo więcej!
Lista materiałów

Funkcje i zalety urządzenia do znakowania metali

ładowanie wielu kodów kreskowych do grawerowania jednocześnie

Jednoczesne wykonywanie wielu znakowań

Przygotuj zacisk, aby usprawnić proces wykonywania kodów kreskowych i grawerowania setek elementów w krótkim czasie. Zacisk z zamocowanymi elementami można łatwo umieścić w urządzeniu od góry przez pokrywę lub od przodu przez drzwi dostępowe.

ruchomy punkt startowy grawerowania kodu kreskowego

Ustawianie punktu początkowego

Urządzenie umożliwia łatwe ustawianie tymczasowego punktu początkowego do grawerowania lub znakowania elementów o nietypowym kształcie. Użyj lewego górnego rogu jako punktu początkowego lub przesuń głowicę lasera w wybrane miejsce na stole do grawerowania, aby szybko poddać obróbce pojedyncze elementy.

przystawka obrotowa

Opcje z przystawką rotacyjną

Dzięki naszym dwóm opcjom przystawek rotacyjnych możesz wykonywać laserowe grawerowanie na częściach cylindrycznych i narzędziach. Do precyzyjnego znakowania i trawienia metali oferujemy przystawkę rotacyjną w kształcie obręczy z szybkim ustawianiem do prostych kształtów oraz przystawkę rotacyjną z uchwytem trójszczękowym.

grawerowanie podwójną wiązką

Opcja lasera z podwójną wiązką
(CO2 i światłowód)

Zastosowanie lasera światłowodowego z drugim źródłem wiązki rozszerza jego możliwości grawerowania i/lub wycinania elementów z akrylu, drewna, kamienia, gumy i wielu innych materiałów. Dzięki dodaniu lasera CO2 otrzymujemy najbardziej wszechstronne urządzenie laserowe.

ładowanie wielu kodów kreskowych do grawerowania jednocześnie

Grawerowanie dużych elementów i narzędzi

Możesz grawerować kody kreskowe nawet na największych częściach i narzędziach — nasz laser Fusion Pro 48 dysponuje polem roboczym o wymiarach do 1219 x 914 x 311 mm (48 cali x 36 cali x 12,25 cala). Dzięki systemowi ruchomego układu optycznego oferujemy największe pole robocze oraz wiele różnych przydatnych dodatków i funkcji, łącznie z pozycjonowaniem za pomocą kamery IRIS™.

Odbierz wygrawerowane próbki i broszurę z całą naszą linią produktów

Lokalny dystrybutor dostarczy Ci broszury i próbki oraz dużo więcej innych informacji.

Tak
System laserowy Fusion M2 firmy Epilog Laser

Deep metal engraving on an engine valve cover with an Epilog fiber laser machine.Często zadawane pytania dotyczące laserowego znakowania i grawerowania

CZY MOŻNA WYTRAWIAĆ ZNAKI I GRAWEROWAĆ DUŻE ELEMENTY?

Dzięki przekazywaniu wiązki laserowej za pomocą systemu ruchomego układu optycznego możemy zaoferować niezwykle duże pole robocze o wymiarach do 1016 x 711 mm (40 x 28 cali)!

CZY ZNAKOWANIE METALI LASEREM JEST ŁATWE?

Mając na uwadze wygodę użytkowania nie dostarczamy własnego oprogramowania do znakowania metali. Wystarczy przygotować pracę w wybranym programie projektowym i wydrukować ją urządzeniem laserowym.

JAKIE JEST ŹRÓDŁO WIĄZKI LASEROWEJ?

Laser światłowodowy tworzy wiązkę laserową o długości fali 1062 nm — idealną do wytrawiania metalu lub znakowania tworzywa sztucznego.

CZY MOŻNA TWORZYĆ ZNAKI WYSOKIEJ JAKOŚCI?

Dzięki możliwości grawerowania laserem obrazów w rozdzielczości do 1200 dpi, kody kreskowe mogą być grawerowane nawet w najmniejszych wymiarach, a znakowany laserem tekst wielkości 2pt jest jeszcze czytelny.

CZY LASEREM MOŻNA WYTRAWIAĆ RÓŻNE RODZAJE KODÓW KRESKOWYCH?

Laserowy ploter grawerujący firmy Epilog Laser z łatwością poradzi sobie z grawerowaniem kodów kreskowych 2D, Data Matrix, UPC, liniowych kodów kreskowych oraz innych typów kodów kreskowych.

CZY LASEREM MOŻNA GRAWEROWAĆ WIELE ELEMENTÓW JEDNOCZEŚNIE?

Wystarczy przygotować zacisk do mocowania obrabianych elementów i można grawerować setki kodów kreskowych jednocześnie. Do obsługi nie jest wymagany specjalny pracownik.Skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 735 07 40 lub wypełnij powyższy formularz, aby dowiedzieć się więcej!

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatne wygrawerowane próbki i broszurę z całą naszą linią produktów.

Zamów broszurę i próbki

oprogramowanie pomocy technicznej