Klienci często kupują laser z myślą o jednym konkretnym lub kilku specjalistycznych zastosowaniach, takich jak dostosowywanie szklanek malowanych proszkowo lub grawerowanie fotografii. Jednak ponieważ urządzenia Epilog Laser są tak wszechstronne, właściciele firm prędzej czy później odkrywają nowe zastosowania lasera, które nie tylko pomagają ich organizacjom, lecz także doskonale uzupełniają ich ofertę usług. Doskonałym tego przykładem jest grawerowanie laserowe oznakowań budynków. Firmy mogą szybko i łatwo tworzyć oznakowanie stosowane na witrynach sklepów, a co więcej, mogą oferować analogiczne usługi swoim klientom. Organizacje takie jak banki, hotele, szpitale i szkoły zawsze potrzebują oznakowania wnętrz budynków, a to świetna okazja dla grawerów, aby poszerzyć swoją linię produktów. Czy chcesz zgłębić temat grawerowania laserowego oznakowań budynków? Poznaj poniższy projekt, aby uzyskać parametry lasera, materiały i pełne instrukcje!

Pobierz grafiki

Niezbędne materiały


Zastosowano Fusion Pro o mocy 80 W:

Raster: Szybkość 100% // Moc 40% // 300 DPI

Grafika wektorowa: szybkość 50% // moc 40% // 100F


Krok 1: Przygotowanie kompozycji

Otwórz plik projektu i zmodyfikuj go w razie potrzeby. Nasze pliki z przykładami obejmują mapy kampusów biznesowych, oznaczenia „tylko dla pracowników”, instrukcje odbioru poczty itp.

Pliki projektowe do oznakowania laserowego

Krok 2: Konfiguracja

Włóż arkusz tworzywa sztucznego do lasera. Jeśli korzystasz z lasera Fusion Pro, przeciągnij i upuść swoją grafikę w miejscu, w którym chcesz wykonać grawerowanie.

widok plików graficznych oznakowania w job manager

W przypadku maszyn innych niż Fusion Pro ustaw rozmiar strony zgodnie z rozmiarem arkusza i ułóż pliki zgodnie z preferencjami dotyczącymi miejsca grawerowania. Jeśli martwisz się o rozmieszczenie nacięć, zawsze możesz narysować ramkę wektorową wokół każdego elementu i uruchomić TYLKO to zadanie z otwartą pokrywą i włączonym wskaźnikiem w postaci czerwonej kropki. Dzięki temu zobaczysz, gdzie każdy znak będzie grawerowany/wycinany.

Krok 3: Wysyłanie projektu do lasera

Kiedy wszystko będzie gotowe do cięcia/grawerowania, usuń właśnie narysowaną ramkę i wyślij zadanie do lasera.

grawerowanie laserowe oznakowań budynku

Krok 4: Montaż

Po wygrawerowaniu i wycięciu kolorowego plastiku przytnij przezroczysty plastikowy podkład do wymaganego rozmiaru. Użyj elementów łączących, aby połączyć dwa elementy, a Twój laserowo wygrawerowany i wycięty znak do budynku będzie gotowy!

laserowo grawerowane oznakowanie budynku
laserowo grawerowane oznakowanie budynku

Gdzie można sprzedawać grawerowane laserowo oznakowania?

  • Hotele
  • Szkoły
  • Szpitale
  • W bibliotekach
  • Restauracje


Odbierz bezpłatną broszurę i próbki

Lokalny dystrybutor dostarczy Ci broszury i próbki oraz dużo więcej innych informacji.

*
*
*
*
oprogramowanie pomocy technicznej