Korek to bardzo popularne podłoże, które zapewnia doskonały kontrast po wygrawerowaniu laserem. Wygrawerowany laserem notatnik z okładką z korka to idealny prezent na różne okazje. Taki upominek ma osobisty charakter, co sprawia, że staje się jeszcze bardziej wyjątkowy. Ten notatnik z okładką z korka nadawałby się świetnie na dziennik dla miłośników podróży lub do zapisywania przepisów dla entuzjastów gotowania — przykłady można mnożyć. W tym projekcie do grawerowania zaimportowaliśmy nasze ręczne gryzmoły, ale można wykorzystać grafiki własne klientów, teksty, zdjęcia, a nawet najnowsze rysunki dziecka! Pobierz poniższe grafiki lub użyj własnych projektów i już dzisiaj dodaj do swojej oferty notatniki z grawerowanymi okładkami z korka.

Pobierz grafiki

Niezbędne materiały


Zastosowaliśmy urządzenie Fusion Pro 32 o mocy 80 W

Raster: Szybkość 100% // Moc 30% // 300 DPI


Krok 1: Przygotowanie kompozycji

Pobierz powyższą grafikę albo zaimportuj własne rysunki, tekst, zdjęcia lub grafikę. W razie potrzeby dokonaj niezbędnych modyfikacji.

Pliki projektowe do grawerowania laserowego notatników z okładką z korka

Krok 2: Importowanie szkicowanej kompozycji

Wybierz kompozycję i w menu Bitmaps (Bitmapy) wybierz opcję „Covert to Bitmap” (Konwertuj na mapę bitową).

W menu Bitmaps (Mapy bitowe) podświetl opcję „Outline Trace” (Obrysuj ślad) i wybierz pozycję „Clip Art” (Obiekt clipart).

Program Corel Draw poprosi o zmniejszenie rozmiaru mapy bitowej — możesz zmniejszyć plik lub zachować oryginalny rozmiar.

Zmodyfikuj odpowiednio ustawienia PowerTRACE w programie Corel, a następnie kliknij przycisk „Ok”.

Pliki projektowe do grawerowania laserowego notatników z okładką z korka

Aby zmienić kolory na czystą czerń, przejdź do menu Edit > Find & Replace > Replace Objects (Edycja > Znajdź i zamień > Zamień obiekty) i wybierz opcję „Replace a Color” (Zamień kolor).

Użyj narzędzia „pipeta”, aby wybrać kolor kompozycji i kliknij przycisk „Finish” (Zakończ), a następnie przycisk „Find & Replace” (Znajdź i zamień). Program Corel Draw zmieni grafikę na czarną.

Pliki projektowe do grawerowania laserowego notatników z okładką z korka

Krok 3: Konfiguracja projektu

Umieść notatnik w laserze i przygotuj do grawerowania. Jeśli korzystasz z systemu Fusion Pro, możesz użyć systemu kamer, aby upewnić się, że grafika znajdzie się w odpowiednim miejscu. Jeśli nie używasz lasera Fusion Pro, możesz narysować kontur wokół grafiki i wysłać ją do lasera z prędkością 100 i mocą 0, a następnie włączyć na panelu sterowania urządzenia celownik laserowy Red Dot, aby upewnić się, że grafika znajdzie się w odpowiednim miejscu. Nie zamykaj pokrywy lasera i zobacz, jak celownik laserowy Red Dot wyznaczy kontur. Wróć do oprogramowania graficznego i dopasuj grafikę tak, aby idealnie pasowała do notatnika.

notatniki z okładką z korka w systemie kamer epilog Laser

Krok 4: Wysyłanie projektu do lasera

Wyślij projekt do lasera z prawidłowymi parametrami mocy urządzenia. Ustawienia zalecane dla poszczególnych materiałów opisano w instrukcji obsługi urządzenia.

grawerowanie laserem notatników z okładką z korka

Po zakończeniu grawerowania grafiki wszystko jest gotowe!

wygrawerowanie laserem notatniki z okładką z korka

Jak sprzedawać notatniki z wygrawerowaną laserowo okładką z korka?

  • Jako księgi gości weselnych
  • W księgarniach
  • Podczas szkolnych zbiórek pieniędzy
  • W sklepach z przyprawami
  • W bibliotekach
  • W specjalistycznych sklepach spożywczych


Odbierz bezpłatną broszurę i próbki

Lokalny dystrybutor dostarczy Ci broszury i próbki oraz dużo więcej innych informacji.

*
*
*
*
oprogramowanie pomocy technicznej