Niezależnie od tego, czy jest to letnia kuchnia, lokalna restauracja czy gotowanie w domu, te metalowe przybory kuchenne są idealnym prezentem zarówno dla mistrzów grillowania, jak i wykwintnych szefów kuchni! Dodaj osobisty akcent do tych narzędzi, grawerując logo, nazwę lub interesujący cytat. Grawerowanie laserowe metalowych przyborów kuchennych (lub dowolnych metalowych narzędzi) to szybki i łatwy sposób na poszerzenie swojej oferty!

Pobierz grafiki

Niezbędne materiały


Zastosowaliśmy urządzenie Helix o mocy 60 W:

Raster: szybkość 15% // moc 100% // 300 DPI // grawerowanie Stucki // grawerowanie Środek-Środek


Krok 1: Konfiguracja

Spryskaj przybory kuchenne równomierną warstwą środka do znakowania metali na żądanym obszarze grawerowania. Pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 5 minut. Jeśli masz system lasera światłowodowego, możesz pominąć ten krok. Pobierz powyższą grafikę i zaimportuj ją do swojego oprogramowania graficznego. W razie potrzeby dokonaj niezbędnych modyfikacji.

Pliki projektowe do grawerowania laserowego przyborów z metalu

Krok 2: Przygotowanie kompozycji

Jeśli korzystasz z funkcji grawerowania Środek-Środek, ustaw nowy punkt początkowy na środku elementu, używając celownika laserowego Red Dot jako wskazówki. Aby mieć pewność, że grafika znajdzie się w odpowiednim miejscu, możesz narysować kontur wokół grafiki i wysłać ją do lasera z prędkością 100 i mocą 0, a następnie włączyć na panelu sterowania urządzenia celownik laserowy Red Dot. Nie zamykaj pokrywy lasera i zobacz, jak celownik laserowy Red Dot wyznaczy kontur. Wróć do oprogramowania graficznego i dopasuj grafikę tak, aby idealnie pasowała do przyborów kuchennych.

przybory metalowe w urządzeniu Epilog Helix gotowe do grawerowania laserowego

Krok 3: Wysyłanie projektu do lasera

Wyślij projekt do lasera z poprawnymi parametrami mocy urządzenia. Ustawienia zalecane dla poszczególnych materiałów opisano w instrukcji obsługi urządzenia. Używając środka do znakowania metali, zacznij od ustawień niskiej prędkości i wysokiej mocy.

laserowe grawerowanie przyborów z metalu

Po zakończeniu grawerowania grafiki spłucz środek do znakowania wodą. Twoje nowe, niestandardowe przybory kuchenne są gotowe do użytku lub podarowania innej osobie!

wygrawerowane laserowo przybory z metalu

Gdzie można sprzedawać wygrawerowane laserowo przybory kuchenne?

  • Restauracje
  • Sklepy z artykułami kuchennymi/domowymi
  • Specjalistyczne sklepy z upominkami
  • Wystawy kulinarne
  • Jako spersonalizowane upominki do domu


Odbierz bezpłatną broszurę i próbki

Lokalny dystrybutor dostarczy Ci broszury i próbki oraz dużo więcej innych informacji.

*
*
*
*
oprogramowanie pomocy technicznej