Ten projekt Sample Club powstał z myślą o naszych klientach korzystających z lasera światłowodowego. Czy wiesz, że tworzenie kolorów na metalach to świetne zastosowanie naszych światłowodowych systemów laserowych? Wiele metali poddanych działaniu fali o długości 1064 nanometrów zmienia kolor podczas obróbki laserem światłowodowym Epilog. Odkryliśmy, że niepowlekane metale, zwłaszcza tytan, pozwalają osiągnąć najbardziej żywe kolory.

Kolorowe znakowanie na surowych metalach uzyskuje się poprzez zmianę parametrów systemu laserowego, takich jak prędkość, moc, częstotliwość i ostrość. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na kolor jest ogniskowa – należy pamiętać, że w poniższych parametrach uwzględniamy ustawienia ostrości. Po wybraniu ustawień w celu uzyskania pożądanego koloru można skorzystać z funkcji mapowania kolorów w sterowniku druku firmy Epilog, aby automatycznie uruchamiać różne parametry na różnych grafikach w celu uzyskania odmiennych kolorów!

Jeśli używasz lasera światłowodowego i chcesz dodać trochę polotu do znakowania surowego metalu, wypróbuj różne parametry lasera i zobacz, jakie kolory można uzyskać! Poniżej pokazujemy, jak uzyskać jasne odcienie czerwieni, bieli i błękitu podczas znakowania laserowego tytanu.

Pobierz grafiki

Niezbędne materiały


Użyliśmy lasera Fusion M2 32 z podwójną wiązką z 30-watowym światłowodem:

Kwadrat: światłowód // raster // szybkość 10% // moc 100% // 80f // +0,08 nieostry

Obrys cyfry // raster // szybkość 70% // moc 30% // 1f // ostry

Cyfra: światłowód // raster // szybkość 9% // moc 100% // 40f // +0,08 nieostry


Krok 1: Przygotowanie kompozycji

Pobierz powyższą grafikę i zaimportuj ją do swojego oprogramowania graficznego. W razie potrzeby dokonaj niezbędnych modyfikacji.

Pliki projektowe do znakowania laserem tytanu

Krok 2: wysyłanie projektu do lasera

Wyślij projekt do lasera z prawidłowymi parametrami mocy urządzenia.

Znakowanie tytanu wewnątrz urządzenia Epilog Laser.

Krok 3: Montaż

Przyklej tył płyt do przedniej części drewna.

Kolaż znakowanych laserowo elementów tytanowych

Gdzie można sprzedawać niestandardowe znakowane laserowo tabliczki tytanowe?

  • Jako prezenty do nowego domu
  • Do wewnętrznego/zewnętrznego oznakowania kierunkowego


oprogramowanie pomocy technicznej